You are currently viewing Już 15 przetestowanych innowacji w TransferHUB

Poznaj pierwsze przetestowane innowacje

Zakończyło się testowanie pierwszych 15 innowacji w inkubatorze TransferHUB. Jesteśmy po podsumowaniu fazy testów i z przyjemnością przedstawiamy pomysły na rozwiązanie różnych problemów na rynku pracy.

Innowacje odpowiadają na wyzwania w trzech obszarach:

  1. nierówności na rynku pracy (zwłaszcza te, których doświadczają kobiety);
  2. starzenie się społeczeństwa i pracowników;
  3. automatyzacja i robotyzacja.

15 pierwszych innowacji to pomysły bardzo różnorodne i poruszające wiele tematów, wspierające różne grupy społeczne. Dotykają m.in. zagadnień związanych z urlopami rodzicielskimi, sztuczną inteligencją, zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami, użyciem dronów w ratownictwie wodnym, wsparciem np. polskich opiekunek pracujących w Niemczech i pracownic z Ukrainy, kwalifikacjami przyszłości czy poczuciem misji w pracy.

Testowanie innowacji było prowadzone przeważnie lokalnie, w najróżniejszych częściach Polski. Innowatorzy_rki w trakcie warsztatów ewaluacyjnych wspólnie z opiekunami_kami i badaczkami opracowali wnioski, które pozwolą im rozwinąć daną innowację, a także ocenić możliwość jej skalowania.

Na dalszym etapie projektu, po zakończeniu fazy testowania wszystkich 50 zakwalifikowanych innowacji, komisja wybierze łącznie 5, które będą dalej skalowane i upowszechniane z pomocą zespołu Transfer HUB.

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszymi 15 innowacjami 🡪 https://transferhub.pl/nasze-innowacje/innowacje-przetestowane/

Zespół TransferHUB