Poprzednia edycja 2016-2019

Poznaj innowacje z pierwszej edycji TransferHUB

Po raz pierwszy inkubator innowacji TransferHUB działał na rzecz rozwiązań ważnych problemów społecznych w latach 2016-2019. W naszej pierwszej edycji skupiliśmy się na obszarach edukacji i zatrudnienia. Szukaliśmy rozwiązań dla problemów związanych z nauczaniem i doradztwem zawodowym, pracą poniżej kwalifikacji, jak również dedykowanym grupom wrażliwym na rynku pracy w Polsce: kobietom, osobom o małej aktywności zawodowej i NEET’s-om (akronim: “Not in employment, education or training”, dotyczy osób młodych (15-29 lat), które nie mają zatrudnienia, nie kontynuują edukacji, ani nie zdobywają kwalifikacji zawodowych).

W pierwszej edycji TransferHUB przyjęliśmy łącznie 31 pomysłów do przetestowania. Spośród nich wybraliśmy cztery do skalowania – upowszechnienia ich w innych organizacjach czy instytucjach w Polsce. Zespół inkubatora zdecydował wesprzeć następujące pomysły:

 

Agro-eko-lab – program kształcenia młodych rolników w zakresie ekologicznej uprawy i sprzedaży w zorganizowanych grupach konsumenckich

Eko-logika – kurs o kuchni roślinnej i gotowaniu wegańskim dla szkół gastronomicznych

Zawodowe Zaprzyjaźnianie się – model wsparcia zawodowego młodych kobiet w spektrum autyzmu

 Zmapuj siebie – skierowany do nastolatek przewodnik i zestaw ćwiczeń do samodzielnej pracy, pomagający znaleźć swoje mocne strony i potencjał zawodowy

 

W zakładce „Innowacje skalowane” znajdują się – do darmowego pobrania – produkty: podręczniki, zestawy ćwiczeń, model kształcenia, a nawet książka kucharska, które powstały w wyniku prac naszych innowatorów. Opisy pozostałych 27 sprawdzonych pomysłów można znaleźć w zakładce „Innowacje testowane”.

Innowacje skalowane

Innowacje testowane

 

Jesteś zainteresowany/zainteresowana naszymi innowacjami? Zapraszamy do kontaktu z zespołem TransferHUB!

transferhub@fise.org.pl