Workhub – jak tworzyć skuteczne innowacje społeczne, które zmieniają rynek pracy na lepsze?
Zapraszamy na pierwszy WorkHub innowacji społecznych dla dobrej pracy już 19 czerwca 2024 w ramach TransferHUB!
TransferHUB to projekt dla innowatorów i innowatorek społecznych, wspierający innowacje na rynku pracy. Projekt realizują Fundacja Inicjatyw Społeczno- Ekonomicznych (FISE) i Fundacja Inkubator Technologiczny (YBP).
Organizujemy inaugurujące spotkanie WorkHub, z panelem dyskusyjnym, prelekcją, warsztatem i networkingiem.
W czasie WorkHub dowiesz się, jak tworzyć innowacje społeczne, zmieniające rynek pracy na lepsze. Poznasz możliwości udziału w projekcie TransferHub i spotkasz osoby, które z sukcesem rozwijają innowacje społeczne.
Co w programie?
- Panel dyskusyjny “Jak tworzyć skuteczne innowacje społeczne, które zmieniają rynek pracy na lepsze?” z udziałem Damiana Nowińskiego i OPS Praga Płd. – autorów gry Potencjał w dojrzałość, Igora Marczaka z SeniorApp, Adriana Migonia z Fundacji Youth Business Poland oraz przedstawiciela FISE.
- Prelekcja Jana Rudzińskiego pt. “(AI) Nowe technologie w miejscu pracy – możliwości i wyzwania”.
- Warsztat “Jak tworzyć skalowalne innowacje na rynku pracy – mapowanie potrzeb i wyzwań”. W czasie warsztatu zdobędziesz praktyczną wiedzę na temat łatwego wykorzystania technologii w miejscu pracy oraz doświadczysz rozwijania skalowalnych innowacji na rynku pracy z pomocą AI.
- Networking, czyli możliwość podzielenia się swoim pomysłem, wymiana doświadczeń, a nawet możliwość znalezienia partnera do współpracy. Tak właśnie rodzą się nowe pomysły i innowacyjne rozwiązania.
Na spotkaniu będą innowatorzy i innowatorki, którzy/które poszukują inspiracji i wsparcia w rozwoju swoich projektów, osoby zainteresowane inkubacją i akceleracją innowacji, użytkownicy i użytkowniczki innowacji, przedstawiciele i przedstawicielki instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, uczelni.
Aby wziąć udział w spotkaniu WorkHub musisz się zarejestrować.
Informacje organizacyjne
Miejsce: Warszawa, w ADN, ul. Grzybowska 56, 00-844 Warszawa
Czas: 3 godziny + networking
Termin: 19.06.2024
Godzina: 16.30-21.00
Dojazd:
Adres: ADN, ul. Grzybowska 56, 00-844 Warszawa
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej:
Muzeum Powstania Warszawskiego – dojazd tramwajami numer: 1, 9, 14, 22, 24, 25
Rondo Daszyńskiego – dojazd metrem linia M2
Wronia Mennica – dojazd autobusami numer: 106, 157
Na miejscu parking miejski oraz 3 parkingi podziemne:
Grzybowska 56 – wjazd od ulicy Grzybowskiej
Grzybowska 56 – wjazd od ulicy Haberbuscha i Schielego
Krochmalna 61 – wjazd od ulicy Wroniej
Dostępność miejsca:
Wejście do budynku z poziomu chodnika, bez progów.
Są toalety dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek dostępny dla osób poruszających się na wózkach.
Usługi dostępności:
Jeśli potrzebujesz na przykład: tłumaczenia na PJM, pętli indukcyjnej, asysty, opieki nad osobą, z którą przyjedziesz napisz do nas na biuro@ybp.org.pl lub zadzwoń pod numer 531 987 711
Daj nam również znać, jeśli masz szczególne potrzeby żywieniowe.
Kontakt w sprawie wydarzenia:
Sylwia Kopeć, mail: biuro@ybp.org.pl telefon: 531 987 711
TransferHUB to więcej niż inkubator innowacji. To miejsce, gdzie wspieramy pomysły, które zmieniają rynek pracy w Polsce. Naszym celem jest stworzenie środowiska pracy, które nie tylko odpowiada na współczesne wyzwania, ale także uwzględnia różnorodne potrzeby osób pracujących. Chcemy, aby praca nie była tylko obowiązkiem, ale także źródłem satysfakcji i możliwości rozwoju osobistego.
W TransferHUB możesz dostać grant na realizację swojego pomysłu, dotyczącego pracy. Mamy 2 ścieżki wsparcia: inkubację i akcelerację.
Podczas inkubacji będziesz pracować nad swoim pomysłem.Celem inkubacji jest stworzenie konkretnego produktu Twojej innowacji. W inkubacji zespółu ekspercki TransferHUB wspiera innowatorów i innowatorki w rozwoju innowacji. W tym czasie innowacja jest m.in. dwukrotnie testowana w grupie osób, którym ma ona pomóc. Inkubacja może trwać do 12 miesięcy.
Akceleracja to proces, który ma na celu przyspieszenie rozwoju i upowszechnienie innowacyjnych rozwiązań. Akceleracja opiera się na bliskiej współpracy z użytkownikami i użytkowniczkami oraz autorami i autorkami innowacji. Wspólnie opracowujemy plan działania. Dopracowujemy lub aktualizujemy rozwiązania, testujemy i prowadzimy ewaluację. Wszystko w metodzie Lean Canvas, aby uzyskać konkretne i wymierne efekty przy minimalnych nakładach czasu i środków finansowych.