
“Projektuj innowacje społeczne i uzyskaj dofinansowanie” – spotkanie o innowacjach społecznych z TransferHUB we Wrocławiu.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych innowacjami społecznymi do Wrocławia w dniu 7 marca 2025 r., na spotkanie z zespołem TransferHUB.
UWAGA, LINK DO ANKIETY REJESTRACYJNEJ NA TO SPOTKANIE:
REJESTRACJA ZAKOŃCZYŁA SIĘ 3 MARCA 2025.
Temat szkolenia
Projektuj innowacje społeczne i uzyskaj dofinansowanie
Program
09.00-10.00 – rejestracja uczestników, recepcja
10.00-10.15 – powitanie uczestników
10.15-10.30 – o innowacjach społecznych i inkubatorze TransferHUB (prezentacja)
10.30-12.30 – Design Thinking w projektowaniu innowacji – warsztat Weroniki Chodacz
12.30-12.40 – przerwa kawowa
12:40-13:40 – Odpowiedzialny biznes – wzrost, który szanuje ludzi i planetę – o ESG w przedsiębiorstwie opowie Anna Czajowska-Garpiel
13.40-14.40 – Po co jest inkubator? – opowieść innowatorek Pauliny Galanciak-Ilczyszyn i Ewy Budnik, autorek innowacji “Aktywne w kulturze”.
Od 14:40 – lunch i networking
Spotkanie będzie okazją, by zapoznać się z tematyką innowacji społecznych – czym są, do kogo są skierowane, na jakie potrzeby odpowiadają, kto może ich używać, a także: dlaczego warto/opłaca się je opracować i wdrażać! W części warsztatowej przećwiczymy techniki rozwijania kreatywności i wymyślania nowatorskich rozwiązań.
Osoby uczestniczące dowiedzą się, jakiego wsparcia udziela inkubator TransferHUB i jak je uzyskać.
Zapraszamy na warsztat wszystkie osoby, które są zainteresowane tematyką.
Prowadzący
Weronika Chodacz – specjalistka ds. inkubacji w TransferHUB, z wykształcenia antropolożka i UX designerka, która wspiera pomysły społeczne i biznesowe na wczesnym etapie rozwoju.
Paulina Galanciak–Ilczyszyn – animatorka kultury i (współ)twórczyni różnych projektów społeczno-dostępnościowych, wielokrotna stypendystka MKiDN. Od lat rozwija się również w obszarze świadomej pracy z ciałem poprzez ruch, oddech i dotyk w autorskiej inicjatywie „Wytchnienie”.
Ewa Budnik – fotografika, twórczyni sztuk wizualnych, fizjoterapeutka, terapeutka zajęciowa. Przez prawie dwadzieścia lat zawodowo związana ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami w charakterze wolontariuszki, terapeutki, koordynatorki pracy asystentów, prowadzącej zajęcia z zakresu fotografii, ceramiki oraz kultury. Aktualnie zajmuje się w pracą w kulturze oraz działalnością artystyczną.
Anna Czajowska-Garpiel – Anna Czajowska-Garpiel – socjolog, doradca zawodowy, konsultant rozwoju biznesu, mediator, facylitator. Wspiera firmy w skutecznym zarządzaniu pomagając budować marki odpowiedzialne społecznie. Współtworzy partnerstwa międzysektorowe i angażuje społeczności lokalne dla projektu ratowania lasów przed ich zaśmieceniem „Zmieć Śmieć – czyste szlaki są możliwe!” (Fundacja Polska górom!)
Ważne informacje
Nasze spotkanie jest całkowicie bezpłatne! Odbędzie się w siedzibie w Centrum Aktywności Lokalnej na Przedmieściu Oławskim, jeden kilometr od budynku dworca Głównego we Wrocławiu.
Czego się dowiesz i nauczysz?
Podczas spotkania dowiesz się:
- czym są innowacje społeczne,
- skąd czerpać pomysły na nowatorskie rozwiązania,
- jakie wsparcie można uzyskać na ich rozwój,
- jak rozwijać kreatywność i projektować innowacje.
- Czym jest raportowanie ESG i jak się na nie przygotować
Poza tym opowiemy, jakie pomysły wspieramy w inkubatorze TransferHUB i jakie warunki spełnić, by uzyskać od nas grant.
Do kogo skierowane jest spotkanie?
Do wszystkich osób zainteresowanych innowacjami społecznymi i uzyskaniem wsparcia na przygotowanie i testowanie swojego pomysłu w obszarze pracy.
Dostępność wydarzenia:
Jak dotrzeć do CAL Przedmieście Oławskie – Centrum na Przedmieściu, przy ul. Prądzyńskiego 39a we Wrocławiu (tutaj możesz pobrać plik ze wskazówkami do wydruku):
- Pieszo z dworca PKP wyjdź głównym wyjściem (od ul. Piłsudskiego) i kieruj się na prawo, w stronę Trzonolinowca (przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Dworcowej). Idź ul. Kościuszki w kierunku ul. Pułaskiego, potem Prądzyńskiego. Wejście do CAL przez bramę z muralem kaflowym (skręć w prawo) tuż przed skrzyżowaniem Kościuszki z Prądzyńskiego. Dojście zajmuje około 15–20 minut, w zależności od tempa chodzenia.
- Rowerem z centrum Wrocławia: możesz skorzystać z jednej z miejskich tras rowerowych, np. od Dworca PKP śledząc drogę wzdłuż ul. Piłsudskiego lub z Rynku wzdłuż ul. Świdnickiej, Podwale (trakt zielony, Komuny Paryskiej). Na dziedzińcu znajdują się stojaki na rowery. Rowerem dojedziesz z Dworca w ok. 10 min. z Rynku w ok. 15 min.
- Autobusem (114, 120 z Galerii Dominikańskiej) – Przystanek Świstackiego – autobusy: 114, 120 (2 minuty pieszo z przystanku do Centrum Aktywności Lokalnej na Prądzyńskiego)
- Tramwajem nr 3 (z Rynku), 5 (z Dworca PKP):
- Najbliższe przystanki to „Pl. Zgody” (tramwaje 3, 5), około 10 min. do CAL
- Przystanek „Pułaskiego” (tramwaj 4), około 8 min. do CAL.
- Samochodem:
- Zgodnie z umową sąsiedzką nie parkujemy na podwórku, na którym znajduje się CAL, szukamy miejsca do parkowania wzdłuż ulic w pobliżu, uwaga, wiele z nich to już miejsca płatne.
- Na dziedziniec CAL mogą wjechać osoby, które mają problem z poruszaniem się. Proszę o wcześniejszą informację na nr tel. 699 858 391.

Dostępność miejsca
Miejsce jest w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.
Osoby ze specjalnymi potrzebami np. mające problem z poruszaniem się mogą wjechać / zaparkować na dziedzińcu Centrum – jest miejsce na dwa samochody, przy większej liczbie CAL stosuje system wjechania na dziedziniec i wyjechania.
Są toalety dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek nie posiada pętli indukcyjnej.
Usługi dostępności: napisz w formularzu zgłoszeniowym, czego potrzebujesz, żeby uczestniczyć w spotkaniu.
Kontakt w sprawie wydarzenia: jakub.jaskolowski@fise.org.pl, tel: 733 405 333
Organizatorzy

