Inkubator TransferHUB – edycja 2024-2027

TransferHUB – inkubator innowacji społecznych w obszarze zatrudnienia.

„TransferHUB – inkubator innowacji społecznych w obszarze zatrudnienia 2.0” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego na lata 2021-2027. W Inkubatorze rekrutujemy, ulepszamy oraz upowszechniamy innowacyjne pomysły, które poprawiają rynek pracy. Zwłaszcza te, które wspierają proces zatrudnienia, dialog międzypokoleniowy w miejscu pracy, neuroróżnorodność, demokratyczne zarządzanie, a także podnoszenie lub nabywanie nowych kompetencji. W TransferHUB mamy 2 ścieżki rozwoju innowacji: inkubację oraz akcelerację. Zobacz naszą ścieżkę wsparcia. 

Cel TransferHUB.

Naszym celem jest poprawa jakości pracy w Polsce poprzez wsparcie merytoryczne i finansowe minimum 30 innowacji społecznych. Projekt trwa 4 lata. Wesprzemy w tym czasie innowacje, które odpowiadają na zdiagnozowane i realne problemy określonych grup społecznych. Dotyczy to również grup, które doświadczają ograniczeń w dostępie do rynku pracy. 

Inkubacja.

W inkubacji sfinansujemy m.in. działania doradcze, usługi badawcze oraz merytoryczne wsparcie eksperckie w pracy nad pomysłami. Na początku nasz zespół wesprze innowatorki i innowatorów w przygotowaniu wniosku o grant. Będziemy analizować innowacje pod kątem ich celowości, spójności i możliwości realizacji.

Wysokość grantu to maksymalnie 100 tysięcy złotych. Można je przeznaczyć na prace nad innowacją, np.: badania i testowanie innowacji w środowisku jej potencjalnych odbiorców i odbiorczyń. Grant przyznamy minimum 30 innowacjom o największym potencjale upowszechnienia. Aby otrzymać grant trzeba złożyć wniosek grantowy i dostać jego pozytywną ocenę. Wniosek ocenia komisja grantowa według ustalonych, jawnych procedur i kryteriów. Po zakończeniu inkubacji minimum 10 innowacji zostanie wytypowanych do upowszechnienia. Spośród nich upowszechnione zostaną co najmniej 3 innowacje.

Akceleracja.

Akceleracja to wsparcie merytoryczne i testowanie istniejących już na rynku innowacyjnych rozwiązań, które z różnych przyczyn nie zostały do tej pory upowszechnione. W ścieżce „Akceleracja” ulepszymy innowacje dzięki wsparciu naszych ekspertek i ekspertów, przetestujemy je ponownie, a na końcu upowszechnimy. Do akceleracji wybierzemy 10 innowacji, z których co najmniej 2 zostaną upowszechnione. Innowacje wybierzemy komisyjnie, według ustalonych, jawnych procedur i kryteriów.

Rezultaty pracy inkubatora.

Efektem naszych działań będą gotowe do użycia rozwiązania w formie np.: opracowań pisemnych, materiałów graficznych, aplikacji, narzędzi, gier. Będzie je można wdrażać w codziennej pracy firm, instytucji, organizacji czy grup.

Dla kogo jest oferta inkubatora TransferHUB?

Swój pomysł może zgłosić każdy: osoby prywatne, grupy osób, organizacje, firmy, instytucje.

Finansowanie ze środków europejskich. 

TransferHUB finansowany jest ze środków europejskich. Całkowita wysokość wydatków kwalifikowanych projektu TransferHUB wynosi 9 999 451,00 zł, z czego 95 % zostało pokrytych ze środków europejskich, a 5 % pokrytych zostało ze środków budżetu państwa, co stanowi kwotę 499 972,55 zł.

 #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie