SZANUJ ROBOTA SWEGO JAK SIEBIE SAMEGO. ROBOTYZACJA W POLSCE
Rząd planuje wprowadzić ulgę na robotyzację od 1 stycznia 2021 r. Więcej robotów w produkcji przemysłowej ma się przyczynić do zwiększenia wydajności produkcji i obniżenia jej kosztów. Unowocześnienie polskiej gospodarki ma przełożyć się na poprawę jej międzynarodowej pozycji. Ale co to jest robot? Czy tylko taki, który – jak definiuje Ministerstwo Finansów – jest wyposażony w ramię obracające się w zakresie 360 stopni? Czy może jest nim każda autonomiczna maszyna wspierająca pracę człowieka? Co z robotami rolniczymi w dobie postępującej cyfryzacji tego sektora gospodarki? Albo z systemami intralogistycznymi?
Wreszcie nasuwają się pytania o nas, ludzi. W jakich dziedzinach życia roboty rzeczywiście wpływają na rynek pracy? Jakie prace manualne znikną i dlaczego możemy się z tego cieszyć? Jakie wyzwania robotyzacja stawia przed organizacją pracy? Czy można wskazać zawody, które będą dawały szansę na zatrudnienie w nadchodzących latach właśnie dlatego, że liczba robotów będzie rosła? Czy znajdzie się tam coś dla osób o niższych i średnich kwalifikacjach?
Opowie o tym Sławomir Kosieliński, prezes zarządu think-tanku Fundacja Instytut Mikromakro, historyk, dziennikarz i publicysta zajmujący się technologiami teleinformatycznymi, cyfryzacją i robotyzacją od ponad 25 lat.
Spotkanie potrwa ok. dwóch godzin, będzie miało formę online.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny i wymaga jedynie prostej rejestracji pod tym linkiem.
Zapraszamy!
Zespół TransferHub – inkubatora innowacji społecznych